Co należy wiedzieć o archiwizowaniu dokumentów?

Temat dzisiejszego tekstu to archiwizacja. Dokładniej rzecz ujmując archiwizacja dokumentów http://www.archidoc.pl. Myślę, że każdy słyszał przynajmniej co nieco na temat archiwizacji. Czas sprawdzić jak wiedza prezentuje się w praktyce. Historia pokazuje, że bardzo często teoria wymija się gdzieś z praktyką. Kto wie, może teraz będzie dokładnie tak samo? Na pewno nie można wykluczyć takiej ewentualności. Zacznijmy od tego, że archiwizacja dokumentów może być nazwana porządkowaniem. Co równie ważne, w żadnym wypadku nie mówimy o przedsięwzięciu mającym jednorazowy charakter. Można powiedzieć, że jest zupełnie inaczej. Archiwizowanie to powinno być stałe zadanie przeznaczone dla dosłownie wszystkich pracowników. Nie powinno być tu mowy o jakichkolwiek wyjątkach czy czymś w tym stylu. Dzięki takim stałym zadaniom możliwe jest bezproblemowe odnalezienie potrzebnych rzeczy. Poza tym warto również wspomnieć o dostępie do niezbędnych w codziennej działalności dokumentów. To wszystko mniej lub bardziej się liczy.
Mowa o konieczności
Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale archiwizacja dokumentów to prawdziwa konieczność. Co tu więcej powiedzieć? Po prostu porządek w papierach to obowiązek i tyle. Niektórzy określają to spokojem ducha połączonym z pewnością. Co sądzicie o takim podejściu do sprawy? Według Was jest odpowiednie? Szczerze mówiąc jestem wstanie zgodzić się z właśnie takim stawianiem sprawy. Ma to związek z dwoma aspektami:
– dostęp do informacji określanych jako wrażliwe mają tylko i wyłącznie zaufane osoby
– Jeżeli założymy, że dostajemy wezwanie z urzędu, mamy pewność dostarczania stosownych dokumentów w odpowiednim terminie.